Doula Desteğim

Doula olarak ben nasıl çalışıyorum?

2012 yılından beri doulalık yapıyorum. Doula olarak bir kadının bedenine ve kendi bebeğini dünyaya getirebilme yeteneğine inanır ve doğumu annenin hayatı boyunca hatırlayacağı kutsal bir tecrübe olarak görürüm.  Bir doula olarak anne-baba için karar vermem. Ayrıca herhangi bir prosedür için anne adına bir teklifte bulunmam. Sizlerin doğum ile ilgili kararlarını destekleyerek doğum sürecini pozitif hatırlayacağınız bir deneyim olması için elimden geleni yaparım.

DOĞUMDAN ÖNCE

Öncelikle doula hizmeti paketi kapsamında online olarak düzenlediğim Doğuma ve Doğum Sonrasına Hazırlık Eğitiminde bir araya geliyoruz.

Eğitim sonrasında doğumdan önce sizinle bire-bir ilave bir özel çalışma yapıyorum. Bu özel çalışmada amacım sizin ihtiyaç ve önceliklerinizi öğrenmek, herhangi bir kaygı ya da korkunuz varsa bunu bilmek ve sizinle bu konular üzerinde çalışmaktır. İster online buluşabiliriz, ister evinizde, isterseniz de park gibi bir alanda.

Ayrıca doulanız olarak, doğum öncesinde rutin doktor kontrollerinden birinde size eşlik etmeyi planlıyorum. Böylece doktorunuzla tanışma imkanım da olacaktır. 

DOĞUM SIRASINDA

Size kesintisiz olarak fiziksel, duygusal ve bilgisel destek vereceğim. Bunların hepsini sıralamak mümkün değil ama bazıları şöyle: ihtiyacınıza göre pozisyon değişiklikleri önermek, nefes tekniklerini hatırlatmak, masajla destek vermek, hastane prosedürleri hakkında bilgi vermek, eşinizin tercih ettiği oranda doğum sürecine katılmasını desteklemek, vs.

Aile olarak sizin vereceğiniz kararları desteklemek ve bu süreci rahatlık ve huzur içinde geçirmenize yardım etmek en büyük amacım olacaktır. Doğumunuzun başladığını hissettiğiniz anda bana haber vermenizi tercih ederim. Belki o anda henüz yanınızda olmamı gerekli bulmazsınız ama soracağınız şeyler olabilir. Gerekirse telefonda konuşabiliriz.

Önceden evde mi yoksa hastanede mi buluşacağımızı kararlaştırırız. Her nerede olursa olsun şehir koşullarını göze alarak size yaklaşık 1,5 saat içinde ulaşabileceğimi düşünebilirsiniz. Olağanüstü haller söz konusu olmadığı sürece doğumunuzun başından sonuna, bebek doğana kadar sizinle olacağım. Doğumunuz herhangi bir nedenden dolayı sezaryene dönerse desteğime devam ediyorum. Süreç hakkında sizi bilgilendirir ve yaşadığınız bu deneyimi bir operasyon gibi görmek yerine bebeğinizin doğumu olarak görmeniz için elimden geleni yapıyorum.

DOĞUMDAN SONRA

Genellikle doğum olduktan sonra yaklaşık 1.5 saat daha sizinle kalıyorum, ta ki kendinizi rahat hissettiğinizi gördüğümde ve ailenizin kendi başına, sessiz ve özel anlar yaşamaya hazır olduğunu hissettiğimde ayrılıyorum. Doğumu takip eden ilk 3 gün içinde dilerseniz sizi ziyaret ediyorum olacağım. Nasıl olduğunuzu görmek ve emzirme ile ilgili konuları da konuşma ve paylaşma imkanı bulacağız.

Özetinden sizinde doğum desteği hizmetim içinde;

  • Doğuma ve Bebeğe Hazırlık eğitiminde buluşuyoruz.
  • Doğum öncesi iki kere buluşuyoruz.
  • Doğumunuzda yanınızdayım.
  • Doğum sonrasında ilk emzirmede hastanede size ortalama 2 saat eşlik ediyorum.
  • Doğumda sonra eve çıktığınızda, doğumu takip eden 3 veya 4. günde evinize ziyarete geliyorum.

Doula hizmetim hakkında fiyat bilgisi almak veya bedelsiz ön görüşme için beni arayabilirsiniz.  Telefon numaram 0533 524 79 50

Doğumda Doula

 

Benim hakkında detaylı bilgi, aldığım eğitimleri buradan inceleyebilirsiniz. Pozitif bir doğum hikayesinin görüntülerini izlemek isterseniz;


İLGİLİ YAZILAR

BU GÖNDERİ İÇİN YORUMLAR KAPALIDIR