BURADASINIZ

Pınar’ ın pozitif emzirme hikayesi

Pınar’ ın pozitif emzirme hikayesi

Sevgili Pınar Ünlü’ ye emzirme hikayesini paylaştığı için çok teşekkür ederim. Çok güzel noktalara değinmiş, lütfen sizler de dikkate alın.

Merhabalar Esra Hanım severek takip ediyorum paylaşımlarınızı ve sonuna kadar doğumun şekli ne olursa olsun coşkuyla, mutlulukla çıkmaya davet ediyorum herkesi 6 aylık bebeği olup yeni doğum yapmış bir Anne olarak.

Paylaşımlarınızda emzirmekle ilgili yazı görünce bende yazmak istedim bu eşsiz duyguyu. Hamileyken hep düşünürdüm acaba benim sütüm olur mu? Bebeğim emmek ister mi? Ya emziremezsem diye? Böyle giden bir sürü soru işaretleri vardı kafamda ama doğum yapıp oğlum Ali’ yi kucağıma alıp ten tene temas yapınca tüm endişelerim gitti. Her şeyi unuttum ve Ali’ nin memeyi bulmasına şahit olduğum an onu ne olursa olsun emzirmek için uğraşmalıyım bu özel kuvvetli bağı asla kaçırmamalıyım dedim. Fakat Ali memeyi tutmayı beceremiyor sürekli ağlıyordu, inanın o kadar karmaşık bir duygu ki ama asla yılmadım, mama vermeyi hiç düşünmedim (eğer gerektirecek bir durum yoksa) ve Ali’ yi güzel güzel emzirmeye başladım, sabır ettim bol bol… Şimdi 6 aydır sadece anne sütü ile besliyorum ve çok mutluyum, mutluyuz.  Mükemmel bir kuvvet var aramızda, ikimizin de emzirme anında gözlerinden ışık parlıyor… Emzirmenin bu kadar güzel olabileceğini hiç düşünmemiştim, ama dünyalar sevinciymiş.

İnşallah isteyen her anne emzirir. Bu iş gerçekten sadece sabır işi, lütfen yılmasın kimse. Eğer kilo alımı iyi ve sağlık durumu yerindeyse mama verilmesin bebeklere.  Bu mucize durumdan mahrum kalmasın bebeklerimiz. Ve son olarak da lütfen ten tene teması talep ediniz,  sezaryen ile doğum yapmış bir anne olarak,  1 dakikadan kısa süren kontrollerden sonra bebeğim hep koynumdaydı hiç ayrılmadık birbirimizden. Ama bu duyguyu da yaşamamı sağlayan Dr. Şule Selman’a ve Ebe Serap’ a sonsuz teşekkür ederim…

Sizde iyi ki varsınız Esra Hanım, birçok anneye uzaklarda bile olsalar dokunup bilgi kaynağı oluyorsunuz, onları mutlu paylaşım ve anlatımlarınızla farklı doğumlar yaşamalarına sebep oluyorsunuz…

Sizler de ilham ve cesaret vermek adına emzirme hikayenizin yayınlanmasını isterseniz esra@doulannesra.com’ a gönderebilirsiniz.

 


BU GÖNDERİ İÇİN YORUMLAR KAPALIDIR