BURADASINIZ

Yasemin’ in pozitif emzirme hikayesi

Yasemin’ in pozitif emzirme hikayesi

Bildiğiniz üzere paylaşmak önemlidir. Ben de geçenlerde tüm anne adaylarından pozitif emzirme hikayelerini paylaşmalarını istedim. her geçen gün negatif bir hikaye duyuyoruz. Neden sadece pozitifleri dinlemeyelim ki? Her annenin bebeğine yetecek kadar sütü vardır.  Her yeni anneye bebeğin aç, doymamış, besleyememişsin dendikçe, o annenin emzirme ümidini kırılıyor. Anneliğini sorgulamaya başlıyor. Bu sebeple sizler ile hep pozitif hikayeler paylaşacağız…

Sevgili Yasemin göndermiş bize hikayesini…. Sizler de yayınlanması göndermek isterseniz, cesaret ve ilham vermek isterseniz esra@doulannesra.com adresine yazabilirsiniz.

Esra hanim merhaba sizi severek takip ediyorum. 35 günlük bir kız bebek annesiyim. Hamileliğimi emzirmenin bana göre bir şey olmadığını düşünerek geçirdim. Ancak kızımı kucağıma aldığımda onun emmeye çok istekli bir bebek olduğunu görmeye başladım ve o anda emzirmenin aslında garip bir şey olmadığını fark ettim ve bebeğimi büyük bir istek ile emzirmeye başladım. Zorunlu olarak sezeryan oldum. Gerçek sütün gelmesi biraz gecikse de ben büyük bir inatla hiç durmadan emzirdim. Emzirdikçe de sütümün çoğaldığını gördüm. Bebeğim emdiği sütü sürekli kustuğu için doktora görürdüm ve reflü teşhisi kondu. Bebeğimi o kadar emzirmeme rağmen kilo aldıramamış ve besleyememiştim. Doktorumuz günde üç defa mama ile takviye yapmamı söylediğinde moralim bozuk bir şekilde hastaneden ayrıldım. Ama inat etmiştim mama vermeyecektim. Onun yerine bebeğimi emzirip uyuttuktan sonra sütü sağdım ve stokladım. Şimdi ihtiyaç oldukça sağmış olduğum anne sütümü bebeğime vermekteyim. Anneleri emzirmeye teşvik ettiğiniz için sonsuz teşekkürler.

Saygı ve Sevgilerimle

Yasemin Uzun

 


BU GÖNDERİ İÇİN YORUMLAR KAPALIDIR