BURADASINIZ

Hediye zamanı: Dr. Gülnihal Bülbül – Doğal D...

Hediye zamanı: Dr. Gülnihal Bülbül – Doğal Doğum Kitabı

Instagram hesabımda bir hediye çekilişi var, gördünüz mü?

Dr. Gülnihal Bülbül’ ün yeri ayrdır bende… Doula olarak ilk girdiğim doğumda tanıdım kendisini… O öyle biri ki; kadının doğurma gücüne inanan, kadının bedenine inanan bir kadın… Onunla doğuma girmeyi çok seviyorum… Veee bize güzel bir sürpriz yaptı Gülnihal Hanım… Doğum ile ilgili kitaplığımıza çok faydalı bir katkıda bulundu. Sevgili anne adayları bı kitabı okumanızı öneririm… Bu vesile ile ben de bu kitabı sizlerden birine hediye etmek istiyorum. Tek yapmanız gereken Instagram hesabından beni takip edip, paylaşımın altındaki gereklilikleri yerine getirmeniz… Çekiliş sonucunu 8 Şubat tarihinde yayınlayacağım, bu zamana kadar vaktiniz var…

Kitabın tanıtımından alıntı:

dogal-dogum-kitabi-gulnihal-bulbul-“Kendini rahat bırak, düşünme, doğum düşünme işi değil… Zihnini bir kenara bırak. Bu dünya güvenli, bırak çocuğun gelsin… Bırakmayı öğren. Mutluluğun anahtarı budur. Doğum bir bırakma eylemidir; içindekini bırak, serbest bırak, tutma!”
-Opr. Dr. Gülnihal Bülbül-

Opr. Dr. Gülnihal Bülbül, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak hayatını mesleğine adamış ve bu ‘kutsal’ mesleği ‘ibadet’ aşkıyla yapan bir hekim… Mesleğini icra ederken “Neden bu kadar çok sezaryen yapıyoruz?” sorusunun cevabını bilimsel yöntemlerle aramak için Halk Sağlığı Yüksek Lisansı yapmış. Farklı okumalarla ve doğal doğum workshop’larına katılarak başladığı yolculukta, dünyanın çeşitli doğum kliniklerini ziyaret edip doğum uygulamalarını yakından gözlemlemiş. Türkiye’nin çeşitli bölgelerini gezip doğum geleneklerini ve eski ebelerin tecrübelerini araştırmış, kendi tecrübelerini onlarla paylaşmış… Bülbül, katıldığı her doğumun kazandırdığı eşsiz tecrübeleri, doğum yapan kadınların hikâyeleriyle birlikte paylaşıyor bizlerle.

Bu kitap birçok anlamda alanında bir ilk olma özelliği taşıyor! Kadınlara anneliğin güzelliğini anlatırken, kadın olmanın ayrıcalığını yaşatıyor, içgüdüsel olarak doğurma arzusunu canlandırıyor.
Doğumu doğal yoldan yapma cesaretini iade ediyor. Bu konuda çiftlerin özgüven kazanmalarına yardımcı oluyor. Babalara da doğumda nasıl davranmaları gerektiğini öğretiyor. Önceki doğumlarını sezaryen yapmış kadınları da doğal doğum konusunda cesaretlendiriyor!

Doğumla ilgili zihninizde yer etmiş sıkıntıları, korkuları, endişeleri bir kenara bırakın, mutluluğunuza engel olan kilitleri açın! Çünkü doğum, bir kutlama, mutluluk, coşku, sevinç, tazelenme, temizlik, eskiye set çekme, yeni gelenleri kucaklama, masumiyet ve gayret… Bilinmeyene açılan bir yürek, dolup taşan ve zaman geçtikçe kendi yazgısını yüreğe kazıyan bir deneyim… Bu deneyimi en doğal haliyle yaşamak tüm annelerin, babaların ve bebeklerinin hakkı! Bu kitap hepimizin hakkı!


İLGİLİ YAZILAR

BU GÖNDERİ İÇİN YORUMLAR KAPALIDIR