BURADASINIZ

“İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali” başlıyo...

“İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali” başlıyor

bienal“İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali”
http://www.cocukgenclikbienal.org/

Türkiye’nin en büyük çocuk ve gençlik sanat organizasyonu olan 3. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali, 13 Mayıs Salı günü başlıyor.

İlkinin, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı desteği ile gerçekleştirildiği İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali’nin üçüncüsü, 13 Mayıs- 16 Haziran 2014 tarihlerinde gerçekleşiyor.

3. kez düzenlenen Bienal; sanat eğitimi ile ilgili kalitenin arttırılması,  çocuk ve gençlerin güncel sanat uygulamalarının içinde yer alması,  dezavantajlı grupların sanat çalışması yapması ile çocukların ve gençlerin ürettiği özgün sanat çalışmalarının kamusal alanlarda toplumla paylaşılması amacını taşıyor.

Türkiye’de 48 ilden, farklı ülkelerden ise yüzlerce genç ve öğrencinin katılımıyla uluslararası bir nitelik kazanan Bienal,  yaklaşık 5000 öğrencinin resim, heykel, seramik, fotoğraf, düzenleme, video, müzik, sahne performansları ile bireysel çalışmalarına ev sahipliği yapacak. Bir ay sürecek Bienal programında yer alan, öğretmen eğitimleri, söyleşiler, atölye programları, konferans ve edebiyat buluşmaları ise, her yaştan izleyici kapsayan bir içeriğe sahip olacak. Yurt içinden ve dışından birbirinden önemli konukları ağırlayacak Bienal bu programlar ile öğretmenlerin mesleki becerilerini de arttırmayı hedefliyor. Ayrıca Bienalin bir haftasında çocuk hakları temalı çalışmalara da yer verilecek.

Tüm etkinliklerin, girişlerin ücretsiz olduğu ve yaklaşık 70 bin izleyiciye ulaşması beklenen Bienal; Beşiktaş Çağdaş, Mustafa Kemal Merkezi’nde (MKM),  Şehir Hatları Vapurlarında, Kadıköy’deki Karaköy İskelesi’ndeki, Şirketi Hayriye Sanat Galerisi’nde, Galat SALT, Kadıköy Rıhtım Meydanı ve Doğuş Üniversitesinde gerçekleştirilecek.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı kurumsal ortaklığında gerçekleşen Bienale Kültür ve Turizmi Bakanlığı, Enka Vakfı, Doğuş Üniversitesi, Yıldız Üniversitesi, İsveç Konsolosluğu gibi birçok Üniversite, STK ve kurum tarafından desteklemektedir.

bienal1

binenal4

 

bienal3

bienal2
Bienal  Direktörü, Gazi SELÇUK

Küratörler;  Maria Sezer, Leyla Sakpınar, Doç. Dr. Gülçin Özdemir Aksoy ve Kader Akçay

Danışma Kurulu; Harun Kaya, İstanbul Vali Yardımcısı, Prof. Devrim   Erbil, Devlet Sanatçısı, Akademisyen,Muammer Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü, Berna Çağatay,  TEGV Genel Müdürü, Beral Madra, Küratör – Sanat Yönetmeni,Fikret Toksöz, TESEV İyi Yönetişim Programı Direktörü,Osman Kavala,   Anadolu Kültür A.Ş.Yönetim Kurulu Bşk.,Şerafettin Turan, İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yrd,Gazi Selçuk, Sanat Yönetmeni, Sanatçı, Eğitimci,Gülçin Aksoy, Mimar Sinan Üniversitesi Öğretim Üyesi,Leyla Sakpınar, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Gör. Sanatçı, Eğitimci,Maria Sezer, Sanatçı, Eğitimci,Esra Çelikkanat, Eğitimci,Özcan Yurdalan, Fotoğraf Sanatçısı, Yazar, Eğitimci

 

 


BU GÖNDERİ İÇİN YORUMLAR KAPALIDIR