BURADASINIZ

Bu Bayram Çocuklar Keşfetsin… Bu Bayram Çocu...

Bu Bayram Çocuklar Keşfetsin… Bu Bayram Çocukların Olsun!

Az önce posta kutuma düşen bir e-postayı hemen sizinle paylaşmadan uyuyamayacağım bu gece.

Posta, Türkiye Pedagoji Derneği’nden geliyor. 5 yıldır başlattıkları projenin bu seneki detayı. Ben bu sene böyle bir projeden haberdar oldum, ama kesinlikle uygulayacağım. Sizlere aynen aktarıyorum. Belki siz de yapmak istersiniz….

Bu Bayram Çocukların Olsun -5-

Merhaba Çocuk Dostları; 

Pedagoji Derneği olarak çocuklara bayramı yeniden yaşatmak, yetişkinler olarak bayramda çocukları daha fazla sevindirmek, çocukların bu bayramı/bayramları gelecekte tatlı bir hatıra ile yad etmelerini sağlamak amacıyla bir proje geliştirdik. Projemizin adı “Bu Bayram Çocukların Olsun”. Bu sene Ramazan Bayramı’nda projemizin 5. sini gerçekleştiriyoruz. 

Yaptığımız iş çok basit aslında. Bayramda çevremizde gördüğümüz 10 çocuğa hediye paketi içinde 10 hediye vermek. Bu bayram için seçtiğimiz hediye ise ‘BÜYÜTEÇ’. Amacımız büyüteç ile çocukları yeniden keşfetmeye ve öğrenmeye sevk etmek.. 

Neler Yapmam Gerekiyor?  

1) En yakın oyuncakçıya ya da kırtasiyeye gidin. 10 adet büyüteç alın. Hediye paketi yaptırın. 

2) Bayram boyunca büyüteçleri yanınızda taşıyın ve kapınıza gelen ya da sokakta gördüğünüz 10 çocuğa hediye edin. 

3) Projeye katılanlar arasında yer aldığınızı göstermek için buraya tıklayın ve adınızı, soyadınızı ve katıldığınız ili (Örn. Yusuf İşlek, Ankara) bize gönderin. Projemize katıldığınızı Facebook sayfamızda da belirtebilirsiniz.

Hadi hep birlikte diyelim: Bu Bayram Çocukların Olsun!

buyutec


BU GÖNDERİ İÇİN YORUMLAR KAPALIDIR