BURADASINIZ

Ebe Özlem Karabulut’un kaleminden “Beb...

Ebe Özlem Karabulut’un kaleminden “Bebeğinizin Bakımı”

Sevgili Okurlarım,

11 Mart Pazartesi gününden itibaren iki haftada bir konuk yazarım Sevgili Özlem Karabulut “Bebeğinizin Bakımı” yazıları ile aramızda olacak.
Özlem Karabulut 2000 yılından beri Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapmaktadır.
Ben kendisini bir eğitim vasıtası ile tanıdım, Zeynep Kamil Hastanesi Gebe Eğitim Odası’nda çalışıyor, gebeler için çok güzel bilgilendirici eğitim programları hazırlamakta ve bizzat bu eğitimleri kendisi vermektedir. Konuk yazarım olmasını rica ettim, sağ olsun o da beni kırmadı ve bebeğinizin ilk doğumundan ileriki yaşlarına kadar olan bakımları hakkında bizi bilgilendirecek.

Özlem’i biraz daha tanımak isterseniz, kendisini şöyle anlatıyor:

1978 doğumluyum. 1996-Şişli Sağlık Meslek Lisesi Ebelik Bölümünden mezun oldum. 2000 yılında Anadolu Üniversitesi Ebelik mezuniyet, 1997-2000 yıllarında Beykoz Cumhuriyet Köyü Sağlık Ocağında çalıştım. Meslek hayatımda ev doğumlarını yaptırdığım ilk yerdi.( Benim için özel bir öneme sahip) 2000 yılından itibaren Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları EAH görev yapmaktayım. 2007-2009 yıllarında antenatal polikliniğinde sorumlu ebe olarak çalıştım. 2009 yılından beri Gebe Eğitim Odasında görev yapmaktayım.
Mesleğime yönelik sertifikalı eğitimlere katıldım.
Yenidoğan Resüsitasyon sertifikası, Üreme sağlığı sertifikası, Gebe eğitimcisi sertifikası, Pilates eğitici eğitimi, Janet Balaskas Aktif Doğum sertifikası
Mesleğime yönelik bilimsel çalışmalar ve bildiriler hazırladım, alanıma yönelik pek çok sempozyum ve konferaslara katıldım.
Anne- baba adaylarına ve bu yolculukta yer almak isteyen herkese Doğuma Hazırlık Eğitimlerini çalıştığım hastane bünyesinde vermekteyim.
Ben bir kadın, ebe, doğum arkadaşı, emzirme danışmanı ve hamile eğitmeniyim.

Özlem’e tekrar teşekkür ediyorum….

Yazıları umarım sizleri bilgilendirir, şimdiden iyi okumalar….


İLGİLİ YAZILAR

BU GÖNDERİ İÇİN YORUMLAR KAPALIDIR