Bizden geçmiş arkadaş…

Dün gece birkaç doula arkadaş Babylon’da Oldies but Goldies’e gitmeye karar verdik. Aman efendim iyi ki gitmişim… Bir dans ettim ki sormayın, en son ne zaman dans ettiğimi hatırlamıyorum.

Gece aslında bir veda teması içeriyordu. Sevgili doula Amy ve eşinin temelli olarak New Orleans’a taşınmaları vesilesi ile bir iki doula arkadaş ona veda gecesi düzenlemişti, onlar önce yemek yiyecek sonra da Babylon’a gideceklerdi. Bana da teklif ettiklerinde önce emin olamadım, Derin’i nasıl ayarlarım ne yaparım, ne ederim diye düşündüm ama allem ettim kallem ettim, “arkadaş ben bu gece dışarı çıkacağım” dedim.

Evden saat 22:00 civarı çıktım, ben çıkarken sitenin güvenlik görevlisi önce bir şaşırdı, eminim bu kadın bu saatte tek başına taksi ile nereye gidiyor demiştir. (Acil doğumlara giderken de aynı bakış ile karşı karşıya kalıyorum.) Buradaki toplum baskısına değinmeyeceğim 🙂
Derken Taksim’e geldim. İstiklal Caddesi’nde yürürken düşümdüm birden, Babylon’un nerede idi yahu, hatırlamıyorum…. Bir an güldüm kendime, aman yürü işte caddede, hatırlarsın dedim kendime. Yürürken hesap yapmaya çalışıyordum, en son ne zaman bu caddede yürüdüm? Sanırım 2009 senesinin yazında gittik eşimle beraber. Sonrasını hatırlamıyorum zaten 2010 yılında kızım Derin’e hamile kaldım, doğum, bebek vs. derken Taksim bize haram oldu.
Sonra Doula Sima ile Babylon önünde buluştuk ve içerdeyiz. Biraz tenhalık var, malum saat daha erken 23:00.
Gençliğimizin müzikleri, Madonna, Big in Japan, Depeche Mode (ki en favorim) daha nicesi, şu an hatırlayamadım valla.
Bol bol dans ettik, bol bol içtik. Çıktığımızda saat gecenin 2:30’unu gösteriyordu. Sonra yürüdük ve MADO’ya tatlı yemeğe girdik. Eve geldiğimde saat sabahın 4:30’u idi. Eyvah dedim, ben yatacağım şimdi ve kızım 3.5 saat sonra kalkacak, bittim mahvoldum. Lakin Derin 3 saat sonra uyandı, perişan oldum. Ama sevgilim sağolsun, Derin ile kalktı ona kahvaltısını ettirdi. Ben de 10:30’a kadar uyudum. Bu model hoşuma gitti, bundan sonra arada bunu yapmak lazım dedim valla sevgilime, şöyle yandan bir bakış attı ama gülümseyerek. Valla bunca zaman yapmadığıma yanarım, elini veren kolunu kaptırır arkadaş!

Sonuca gelecek olursak, şu an sersem gibiyim. Zor ayıldım, hatta ayılamadım diyebilirim. Sanırım artık bizden geçmiş, arada yapmak lazım ama eğlence sonrası gün tatil edilmeli. Gece ve ertesi gün için kızıma bakacak ayrı biri, bana bakacak ayrı biri lazım. Gecenin tadı çok güzeldi, bu güzel gece için Sevgili Amy, Julia, Nur ve Sima’ya teşekkür ederim. Kızlar harika dans ettik, eğlendik.

*Siteye girerken aynı güvenlik görevlisi vardı bakışlarını siz tahmin edin artık.


BU GÖNDERİ İÇİN YORUMLAR KAPALIDIR