Barış Manço ve Derin

Barış Manço’ nun bizim nesilde etkisi, sevgisi çoktur bilirsiniz. Şarkılarını hepimiz biliriz, programlarını hepimiz seyretmişizdir. 7’den 77’ye programını hepiniz hatırlıyorsunuzdur, hoş ben yaşça o dönemde aktif izleyici profilinde değildim, benden 8 yaş küçük kız kardeşim vasıtası ile mecburen ama eğlenerek seyrederdim.

Geçenlerde Derin’in babası hoş geçenler dememe bakmayın bayağı birkaç ay önce Sevgili Barış Manço ‘nun Arkadaşım Eşşek şarkısınız dinletmişti Derin’e.  Sonra Derin şarkıyı unuttu, bir şekilde zaman aşımına girdi. Neyse bugünlerde tekrar gündemimizde. Hem de nasıl gündem, görmeniz lazım. Benden, babasından sürekli şarkıyı dinlemek istiyor. Ya telefondan ya da bilgisayardan. Biz de youtube.com dan açıp dinletiyoruz, ama bu dinleme olayı biraz suyunu çıkardı, sabah kahvaltı sofrasında, öğlen yemekte, akşam yemekte şeklinde devam ediyor. Tabi Derin bu şarkıyı bu kadar çok dinler ise ne olur, tabi ki ezberler.. Yani bir söyleyişi var, harika… Ölürsünüz gülmekten, bayılırsınız. Her çalışta, beraber söyleyelim diyor. Düşünün sürekli çalındığına göre, sürekli de söyleniyor.

Derin bu akşam gene arkadaşım eşşek çalalım dediğinde , aaa dedim yeter, başka şarkı mı yok. Ben sıkıldım. Sonra aklıma benim en sevdiklerimden, en içimi buruklaştıran, hatta gözlerimin yaşlanmasına neden olan şarkıyı açmak geldi. Sanırım Derin şimdi bu şarkıya sarmaya başlayacak. Ama o da benim gibi çok sevdi.. Hangi şarkı mı, bugün bayram değil ama biliyorsunuz bize her gün bayram 🙂 İşte Barış Manço ve işte nostalji…..  


  1. Falname

    13 Aralık

    Ahaha, o şarkıyı sevmeyen çocuk yoktur herhalde! :))) Şu an açıp izlemedim ama klibini bile hâlâ hatırlıyorum!!