BURADASINIZ

Sonunda “iki yaş sendromu” bizim kapım...

Sonunda “iki yaş sendromu” bizim kapımızı da çaldı.

Derin’in üzerinde birkaç gündür bir mızmızlık var, bu mızmızlık iştahsızlığı da getirdi maalesef. Ama huyuna gitmekten başka şansım yok. Ben zaten hiç bir zaman zorla yemek yediren bir anne olmadım, sonuçta olamıyorum da zaten. Yemek istemiyorsa, yemiyor. Ağzına zorla tıksan yemeği ne olacak, ağzından çıkartıyor. Yemek konusunda hep huyuna gittik, oyunla yedirmeye çalıştık, olmuyorsa da olduğu kadar dedik ve bıraktık.

Ancak son günlerde özellikle gece yatma saati geldiğinde nedense süreç biraz fazla uzamaya başladı, benim sabrım da bazen maalesef pek yetemiyor ve ne yapacağım bilmiyorum. İşte iki gecedir yaşadıklarım:

Geçen gece ayağına çorap giymek istedi, peki dedim. Açtım dolabını, seçti kendisi ve giydirdim. Tekrar yattı yatağına, ve iki dakika sonra çorapları çıkardı fırlattı yere. Gene peki dedim, ama tam bu olaydan on saniye sonra tekrar giymek istediğini söylediği anda çıldırdım.. Kızım benimle oyun oynuyor!.. Kalktım giydirdim, ama bir yandan söyleniyorum. Bu olaydan yaklaşık iki dakika sonra sarılarak uyuduğu oyuncak filini yere attı ve atar atmaz ağlamaya başladı, ve bana ver diyor. Eee dedim ben de insanım, benim de bir sabrım var değil mi. Neyse gene söylenerek verdim fili. Bu sefer su istedi, su içti. Sonra bizim yatakta yatmak istedi, haydi bizim odaya taşınmaya başladık. Bu arada Derin hem kafasının altına yastık hem de ayaklarının altına yastıp koyup uykuya dalıyor. Odadan odaya da taşınırken, yastıklar, oyuncaklar, su ve Derin şeklinde taşınıyoruz. Bu süreç böyle devam ediyor ve 1.5 saat sürüyor uykuya dalması.

Dün gecede gene bir Derin’in odası, bir bizim oda taşındık durduk. Bu sefer taşınırken yanımızda 5-6 adet oyun topu, 2 krem kutusu, 1 bebek vardı. Oyun toplarını elinde tutarak uyumaya çalıştığı için doğal olarak her iki eylemi de tam olarak gerçekleştiremiyor. Ya toplar elinde kaçıyor, ya da uyku..

Bu öğlen de uyku vakti geldiğinde kışın evde giydiği kışlık eşortman altı, sweathirt ve ayağında çorap ile uyumak istedi. Evet hava 30 derece civarı, ve Derin bu şekilde uyumak istedi. İtiraz kabul edilemez, kendisinin dediği olacak. Dolayısı ile benim, bizim  “hoşgeldin iki yaş sendromu” demekten başka şansımız yok!


BU GÖNDERİ İÇİN YORUMLAR KAPALIDIR