Doula Anne’den ürün önerisi

Çocuklarımızın sağlığı kuşkusuz hepimiz için çok önemli. Onlar daha doğmadan planlar yapmaya başlıyoruz. En sağlıklı ürünler ile besleyip, giydirip, oynatmaya çalışıyoruz. Ben kızım katı gıdaya geçtiğinden beri organik meyve-sebze almaya özen gösteriyorum. Organik bisküvi dışında bisküvi yemez mesela. İçinde paraben vs. olan bir kozmetik ürünü asla kullanmıyorum. Oyuncak alırken de tabiki dikkat ediyorum, ama bazen sınırlarımın zorladığı an oluyor. Çünkü ülkemizde henüz organik sistem çok ilerlemiş durumda değil. Oyun hamuru alırken bile tereddüt ediyorum. Boya kalemi, sulu boya alırken bin dereden su getiriyorum. Geçenlerde başka bir blog’da keşfettiğim iki babanın hikayesinden bahsedeceğim sizlere. Onlar da çocukları için daha iyisini sağlamak adına bir girişimde bulunmuşlar. İşte GABADU; bakın hikayelerinde ne demişler;

“Bizim hikayemiz de diğer arkadaşlarımız gibi kızımız Elizya ile başladı. Kızımızın oldukça hassas cildi ve alerjik bünyesi bizi özellikle ilk 6-8 ay çok zorladı. Yurtdışında geçirdiğimiz belli bir sürenin ardından yurdumuza döndüğümüzde seçeneklerimizin oldukça daraldığını gördük. Oysa biz bebeğimiz için, tıpkı diğer anne ve babalar gibi, her şeyin en iyisini almak istiyorduk. Kızımızın alerjik durumu nedeniyle şu an piyasada yer alan ürünlerin çoğunu kullanamıyorduk. Önceleri yurtdışına giden arkadaşlara verilen siparişler ile idare ettiysek de, daha sonraları bu seçimlerin herkes için ulaşılabilir olması için uygulamaya geçmek istedik. Uzun yıllar ticaret hayatında geçen deneyimlerimizi yeni girişimimizde kullanmaya karar verdik.”

Ürün yelpazelerinde organik mamalar, organik boyalar, doğal bebek bakım ürünleri, çelik biberonlar ve plastik olmayan oyuncaklar ile doğal emzikler ve diş kaşıyıcılar yer alacak.

İşte GABADU ürünleri;

WEE CAN TOO / USA: Yenilebilir parmak boyaları, suluboyalar ve tebeşirler

BABYGANICS / USA: Doğal bebek bakım ürünleri (HealthyChild.Org Trusted Partner)

ZOE B ORGANICS / USA: “Anti – Plastik” Kum Oyuncakları (HealthyChild.Org Trusted Partner)

PLUM / UK: Organik bebek mamaları

ORGANICKIDZ / CANADA: Çelik biberonlar ve mama kapları (HealthyChild.Org Trusted Partner)

NATURSUTTEN / DENMARK: %100 doğal kauçuktan emzik ve diş kaşıyıcılar (HealthyChild.Org Trusted Partner)

Daha detaylı bilgiyi blog‘larından inceleyebilirsiniz. Valla ben en çok  WeeCanToo ürünlerinden etkilendim. Ve sanırım Eylül sonu için yaptığım tatil programına deniz-kum oyucaklarını da dahil edeceğim.


BU GÖNDERİ İÇİN YORUMLAR KAPALIDIR