Temel Yoga Eğitmen Eğitimi

– Esra Pulak ile YOGAYI YAŞAMA SANATI- 200 SAATLİK TEMEL YOGA HOCALIK EĞİTİMİ

Beşinci kez gerçekleşecek bu eğitim yoga öğretisine merak ve heyecan duyan herkes için tasarlanmıştır. Yoga uygulamasında derinleşmek ve hatta hocalık yoluna girmek isteyenler için de hazırlanmış olup, daha önce yoga pratiği yapmış olmak gerekmemektedir. Ancak içsel yolculuğa kattığı pek çok faydadan dolayı bu eğitime daha önce yoga eğitimi almış pek çok öğrenci de katılmaktadır. Bu çok sevindirici.. Öğrenciler, eğitim boyunca kendi yoga pratiklerini geliştirirken, dinden uzak bir şekilde yoga felsefesinde derinleşme imkanı bulmakta ve tüm öğrendiklerini fiziksel, zihinsel ve ruhsal alanlarına katarak bir dönüşüm yaşamaktadırlar. Bu hal hiç kuşkusuz, yaşam kalitelerini artırmaktadır. Eğitimi bitiren hocalar, yoga felsefesini teorik ve pratik olarak günlük hayatlarına taşıyabilmeyi öğrenmekte ve güvenli bir şekilde temel ve orta seviyede yoga öğretebilmektedirler.

Eğitimin İçeriği:

Eğitim altı modülden oluşur. Teorik ve pratik çalışmalar, okumalar, ödevler, teori ve pratik çalışmalar ve inzivaya katılım şarttır. 200 saatlik Temel Eğitim Sertifikası tüm bunlara eksiksiz iştirak eden öğrencilere verilecektir.

Eğitim Uluslararası Yoga Alliance sertifikası onaylıdır.

Eğitimin ilk modülünde Yogayı tanıma ve anlama, bedeni keşfetme, yoga pozlarını kaliteli ve etkin bir biçimde uygulayabilmek için yardımcı hizalama teknikleri, ve kas ve kemikleri doğru kullanma üzerinde duracağız.

İkinci modül yoga anatomi modülüdür.. Öğrenci bu modülde insan bedeninin ayrıntılarını öğrenecek ve yoga pozlarında bedeni inceleyecektir. Bunun yanında detaylı olarak nefes almayı ve vermeyi öğrenecek ve bu sayede nefes aracılığı ile beden ile daha sıkı bir ilişki kurmaya başlayacağız.

Üçüncü modülde detaylı bir biçimde yoganın tarihçesi işlenecek. Yoganın sekiz basamağı, sutralar, bhagavad gita üzerinde durulacak ve bu bölüme doğru okumalarda yoğunlaşmış olacak.

İlk üç modülde başlangıç ve orta seviye ders vermek için ihtiyaç olan on beş temel yoga hareketi detaylı bir biçimde öğretilecek, uygulanacak ve öğrencinin de yavaş yavaş bunları aktarması üzerinde durulacak.

Dört, beş ve altıncı modüller, yoga hocalığına geçiş modülleri. Buradan itibaren öğrencinin elinde hem öğretmek ve hem de kendi evinde pratik etmek için tam bir yoga serisi bulunacak. Bu modüllerde içe dönüş teknikleri, yoğun nefes, konstantrasyon ve meditasyon çalışmaları, yazı pratikleri üzerinde duracağız. Son modüller etkili bir biçimde yoga eğitmeni olma sanatı üzerinde detaylı çalışmalar içerecek.

Altı modülün sonunda doğada inzivamız gerçekleşecek. İnziva programı kişisel keşif yolculuğunun en önemli basamağı olacak.

Eğitim tarihleri:

19-20-21 Ocak
16-17-18 Şubat
16-17-18 Mart
3-14-15 Nisan
4-5-6 Mayıs
25-26-27 Mayıs
9-13 Haziran İnziva Antalya Antalya Geyikbayırı

Eğitim hakkında bilgi almak ve kayıt için esra@doulannesra.com’ a e-posta atabilirsiniz.

Esra Pulak kimdir?

Esra Pulak, yogaya 2001 yılında başladı. 2002 yılında Ankara’nın ilk yoga stüdyosu “Masala Yoga”yı kurdu. 2007 yılında kızı Nazlı’nın doğumu ile stüdyo işletmeye ara vererek, derslerine Renewa Spor Klüp ve daha sonra United Spor Klüpleri’nde devam etti. 14 senelik yoga deneyimini, eğitimler ve derslerle sürdürebileceği özel bir yuva çatısı altında devam ettirme arzusu ile 2015 yılında yepyeni bir stüdyo açmaya karar vermiştir. https://esrapulak.com/

-Eğitimler Anahata Yaşam Atölyesi’ nde yapılacaktır.
Anahata Yaşam Atölyesi İstanbul Anadolu Yakası Soyak Yenişehir bölgesindedir.


BU GÖNDERİ İÇİN YORUMLAR KAPALIDIR

INSTAGRAM
DOULANNESRA