İyi giyinmek herkesin hakkı

Bazı markalar vardır, güvenlidir. Hissedersin, gözün kapalı alırsın çocuğuna. İşte LC Waikiki’ de benim için öyle bir marka… Geçen gün İstanbul Bağcılar’ daki genel merkezlerini gezme şansım oldu. Sevgili Nora Romi ve firmanın davetlisi olarak çok verimli, bol bilgi dolu bir geziydi benim için.

Neden güvendiğimi sizlere aktarmak istiyorum. Kısaca LC Waikiki’ yi tanıyalım, aslında kısaca dedim ama bir hayli uzun olacak…

Biliyor musunuz?

2009 yılında “Ekolojik Ürün El Kitabı” yayınlayan ilk Türk markası

LC Waikiki laboratuvarlarda günde ortalama 1.500 adet ekolojik test yapıyor.

Hem modern hem de sağlıklı ürünlerinin arkasında duruyor ve iki yıl içinde iade edilen tüm ürünleri kabul ediyor.

LC Waikiki; Türkiye, Çin ve Bangladeş olmak üzere üç tam kapasiteli laboratuvarda araştırmalarını sürdürüyor.

Ekolojik ürün politikası ile “İnsan Sağlığına Zarar Vermeyen Ürün Tedarik Süreci” başlatan ve ürünlerindeki “kalite” değerini çocuk grubunda “güvenlik” temasıyla zenginleştiren LC Waikiki, bu alanda da kordon, büzgü ipi ve aksesuarlardan kaynaklanan kazalar sonucu doğabilecek her türlü riskin en aza indirilmesi için çalışıyor.

Çocuk koleksiyonlarında, 1 yaşa kadar olan ürünlerde, kopmaya dayanıklı materyaller tercih edilirken, doğal elyaf kullanımına da özen gösteriliyor.

Ürünlerde uzun tüylü kumaşlar, yapıştırma boncuk gibi yutulma riski olan malzemelere yer verilmiyor.  Eşortman bel ipinin bile belli bir uzunluk standartı var, çıkarıp-boynuna dolamasın ve boğulmasın diye…

14 yaşına kadar olan tüm çocuk ürünlerini (EN 14682 European Standard) “Çocuk Ürünleri Güvenliği” ve (BS 7907:2007– British Standart) “Çocuk Ürünlerinde Mekanik Güvenlik” standartlarına uygun olarak tasarlayıp, üretiyor.

Yasaklı ve zararlı madde kullanılmaması için GREENPEACE ile başlatılan DETOX hareketi kapsamında Türkiye’de “Sıfır Tehlikeli Atık-Ekoloji Uyumlandırma” projesiyle çalışmalarına devam ediyor ve bu konuda sektöre öncülük ediyor.

LC Waikiki, 1988 yılında Fransa’da çıktığı marka yolculuğuna, 1997 yılından bu yana LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret A.Ş. çatısı altında Türk markası olarak devam ediyor.

Neden ürünlerinizin fiyatları uygun sorusuna harika bir cevapları var: “İyi Giyinmek Herkesin Hakkı”

Türkiye’de 77 şehirde 456, yurt dışında 154 şehirde 320 mağazası var, biliyor muydunuz?

Tüm dünyada 35.000 çalışanıyla yurt içinde ve yurt dışında haftada 13,5 milyon ziyaretçisini mağazalarında ağırlayan LC Waikiki, 2023 yılı itibarıyla 1500 mağazaya ulaşmayı hedefliyor.

Aldığınız bir ürünü fişi olmasa bile iki sene içinde götürüp sorununuzu anlatabiliyorsunuz, iade edebiliyorsunuz. 80’den fazla kişinin çalıştığı departmanda tek tek inceleniyor. Hatta incelemeleri, testlerin nasıl yapıldığı ile ilgili küçük bir uygulama gösterdiler bizlere, gerçekten çok detaylı düşünülmüş testler geçiyor ürünler.

Şimdi yeni bir gelişme daha var, koleksiyonlarına bir yenisi eklenmiş,

 

Yeni Doğan Bebekler İçin Organik Pamuklu Koleksiyon
Yenidoğan bebek koleksiyonunda organik pamuktan üretilen kapsül bir koleksiyon hazırlamışlar.

Hem kız hem de erkek bebekler için tamamı natürel renkler ve organik pamuk ipliğinin doğal renginden ilham alınarak hazırlanan uniseks grubunda, çıtçıtlı body, zıbın, patikli tulum, şapka ve ayıcık figürlüleri ile süslenen tasarımlar yer alıyor.

Tamamen, yenidoğan kız bebeklere özel hazırlanan ikinci grup ise, soft pembelerin hakim olduğu ve yeni doğan bir bebeğin tüm ihtiyaçlarına yönelik tasarımlardan oluşan, tavşan figürlü çıtçıtlı body, ikili alt – üst takım, triko – hırka gibi ürünlerden oluşuyor. Yenidoğan erkek bebek koleksiyonu ise, soft mavi ve ekru tonların yer aldığı köpek baskılı tasarımlardan oluşuyor.

Kendi gözümle bu yazın koleksiyonunu gördüm ve bir kez daha vuruldum. Hani erkek anneleri hep şikayet eder, kızlara güzel kıyafet var, erkeklere yok diye. İşte demek ki yanlış mağazadasınız, hemen size en yakın olan bir LC Waikiki mağazasına gitmelisiniz.

Uzun lafın kısası, beni bilen bilir. Ben kendime ve kızıma kullanmadığım bir ürün/marka önermem. Güvendiğim markaya bir kez daha içim ısındı, ve marka ile gurur duydum. Güzel bir başarı marka için, devamını dilerim.

#lcwaikiki

#sağlıklıdokunuş

 


BU GÖNDERİ İÇİN YORUMLAR KAPALIDIR

INSTAGRAM
Doula Esra Erkut Demiröz