BURADASINIZ

Çocuğum için yatırım sigortası

Çocuğum için yatırım sigortası

Hepimizin çocukları ile ilgili gelecek hayalleri var. Öncelikle iyi bir insan olmasının yanı sıra, topluma katkı sağlayacak, topluma faydalı bir insan olması en büyük hayalimiz. Eminim ki hepiniz bunun için elinizden geleni yapıyorsunuz. Elimizden gelen katkılar bana göre maddi ve manevi olarak ikiye ayrılıyor. Her ailenin kendi kültürü, inancı doğrultusunda çocuklar manevi olarak bir değer alıyor şüphesiz. Ama maddi kısmına gelince biraz daha sanki endişe artıyor. Kızım Derin anaokulu başlama yaşına gelene kadar aslında okul, okul ücretleri ile ilgili bir kaygım yoktu. Hatta çok iyi hatırlıyorum, bir arkadaş grubumuzda çocuklarımız özel okula mı, devlet okuluna mı gitmeli konusunu epeyce tartışmış, işin içinden çıkamamış, neyse zamanı gelince konuşuruz deyip, konuyu kapamıştık. Ne zaman anaokulu başladı, derken ilkokul öncesi okul arama ve seçme süreci. İşte o zaman hesap, kitap devreye girdi. Biz kızımız için özel okuldan yana şansımızı kullandık, seçerken de elbette iyi, kaliteli eğitimin yanı sıra, senelik fiyat performansı, hatta diğer senelerdeki artış oranlarını bile hesaplayarak bir okul seçimi yaptık. Yalan yok, her ay bu ayın taksitini de ödeyebildik çok şükür diyoruz. Bu ne kadar böyle devam eder bilemiyoruz, nasip. Allah sağlık, çalışma gücü versin, ekmek versin devam diyoruz. Lakin elbette her anne ve baba gibi bizler de uzun eğitim hayatı için endişeleniyoruz. Geçen gün katıldığım bir toplantıda Anadolu Hayat Emeklilik’ in “Çocuğum için Yatırım Sigortası” hakkında detaylı bilgi alma şansına sahip oldum. Sizleri “Çocuğum için Yatırım Sigortası” ile tanıştırmak istiyorum.

Çocuklarımız için iyi bir gelecek hayal ederken elbette ki iyi bir eğitim hayal ediyoruz. Ülkemizde ne yazık eğitim çok pahalı.

Gelin küçük bir hesap yapalım;

Korktunuz değil mi? Ben de…

Anadolu Hayat Emeklilik Çocuğum İçin Yatırım Sigortası ile, 0-15 yaş arasındaki çocuklara iyi bir gelecek hazırlama imkanı sunuyor. Asgari 150 TL, 50 dolar veya euro aylık prim ödemeleri ile düzenli tasarrufların çok iyi getirilerle büyümesini sağlıyor.

Çocuğum İçin Yatırım Sigortası’na ödenen primlerin tamamı, ödenen ayda elde edilen ücretin %15’ini ve brüt asgari ücretin yıllık tutarını geçmemek koşullarıyla gelir vergisi matrahından indirilebiliyor.

0-15 yaş arasındaki çocuklarınız için ihtiyacınıza uygun sigorta süresini seçebilirsiniz.

– Minimum sigorta süresi: 10 yıl

– Maksimum sigorta süresi: 25 yıl

 Çocuğun yaşı ile sigorta süresi toplamı en fazla 25 olabilir.

Sigorta sürenizin sonunda aşağıdaki seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz:

– Toplu paranızı alarak sigortanızı sonlandırabilirsiniz.

– Eğitim ve diğer ihtiyaçları karşılamak amacıyla, toplu paranızla Şirketimizden Gelir Sigortası yaptırarak düzenli gelir alabilirsiniz.

 

Hayal Olarak Kalmasın İnternet Sitesi

-Anadolu Hayat Emeklilik, çocukların gelecekteki finansal güvencesi olarak sunduğu Çocuğum İçin Yatırım Sigortası’na ait hayalolarakkalmasin.com adlı bir  mikro site hazırladı.

-Çocuğunuz büyüdükçe birikimi de büyüsün, hayalleri hayal olarak kalmasın” sloganı ile  hayata geçirilen site bilgi verirken eğlendiren yapısıyla de beğeni kazanıyor.

-Sitede ‘Çocuğum İçin Yatırım Sigortası’nın tüm detayları paylaşılırken çocuğun hangi meslek alanına ilgisi olduğu yapılacak anket ile öğrenilebiliyor.

-Ebeveynlere, çocuklarının geleceği için şimdiden harekete geçmeleri gerektiği mesajını veren sitede sunulan meslek testiyle, çocukların hangi mesleki alana yatkın olduğunun ölçümü de yapılabiliyor.

-Ayrıca “Profesör Hayri Öğretir” karakterinin yer aldığı videoda Çocuğum İçin Yatırım Sigortası hakkında merak edilen tüm bilgiler kullanıcıya sunuluyor.

-0-15 yaş arasındaki çocukların geleceğine yatırım yapmak isteyen ebeveynler ve yakınları poliçe süresinin sonunda elde edebilecekleri tahmini birikim tutarını da öğrenme şansı buluyor.

Biz anne ve baba olarak aramızda tekrar konuşup, yatırım sigortasını değerlendirmeyi düşünüyoruz. Zamanı geldiğinde kızımızın eğitimi için belli bir birikimimizin olması düşüncesi bile çok güzel.

Çocuğum İçin Yatırım Sigortası hakkında bilgi almak ve başvurmak isterseniz, bu adresi inceleyebilirsiniz.

 

#hayalolarakkalmasın


BU GÖNDERİ İÇİN YORUMLAR KAPALIDIR

INSTAGRAM
Doula Esra Erkut Demiröz