BURADASINIZ

Canbebe ve Doula Esra Demiröz’ den “Rahat ve etkil...

Canbebe ve Doula Esra Demiröz’ den “Rahat ve etkili doğum önerileri”

Aralık ayının en heyecanlı anlarından birisi de İBS FUAR olduğunu sizlere daha önce bahsetmiştim. Bu sene İBS Anne, Bebek ve Çocuk Fuarı’ nda Canbebe ile verimli bir işbirliği gerçekleştirdim.

Canbebe çok eğlenceli ve özenli bir alan oluşturmuştu.  Sızmalar karşı ekstra ön ve arka bariyerli yeni bezlerini tanıdık Canbebe’ nin.

Fuarın ikinci günü, anne adaylarına yönelik keyifli bir seminer düzenledik. Fuar ortamında nasıl bir seminer mümkün ise aynen öyle işte öyle oldu. Katılım şahaneydi, Canbebe’ nin özenle hazırlanmış stadında anne adayları ile doğumu konuştuk. En çok neyi seviyorum biliyor musunuz? Yaptığım işin faydasını… Anlattığım her konunun kelimesi kelimesine beni hayranlıkla, can kulağı ile dinleyen anneleri görünce pek mutlu oluyorum. Evet hem de kendimle gurur duyuyorum, anne adaylarına, annelere ışık tuttuğum için.

Seminer sırasında neler konuştuk?

Rahat doğum mümkün mü? Doğum ağrısı ile nasıl baş edilir? Doğum nedir? Doğumda nefes neden önemlidir? Bedenimizdeki kaslar normal görevini yaparken ağrı hissetmezken, neden rahim kası görevini yaparken ağrı hissederiz. Ağrıyı biz mi yaratıyoruz? Doğumda hangi pozisyonda daha rahat edebiliriz?

Anne adayları ile huzurlu ve rahat bir doğum için önerilerimi ve ipuçlarını paylaştım.

Bu arada etkinlik sırasında çekilen bazı fotoğrafları paylaşmak isterim sizinle…

img_5750


İLGİLİ YAZILAR

BU GÖNDERİ İÇİN YORUMLAR KAPALIDIR

INSTAGRAM
DOULANNESRA