BURADASINIZ

Bebeklerde uyku düzenini nasıl sağlarsınız?

Bebeklerde uyku düzenini nasıl sağlarsınız?

uyku egitimiUyku Danışmanı Sevgili Asu Ulutürk Yavuz’ un size vereceği ipuçlarına hazır mısınız? O halde sizlere yeni bir eğitim duyurusu yapıyorum.

Asu diyor ki;

“Bebeğimiz yaşamımıza hoş geliyor ama gelirken beraberinde kendi düzenini kendi isteklerini getiriyor. Bizim de isteklerimiz, mevcut bir düzenimiz var. Bir anda; aile yaşantımız başka bir şekle bürünüveriyor.

Ve aklımızda bir çok soru… En çok da uyku ile ilgili sıkıntı yaşıyoruz… Peki bu dönem nasıl aşılabilir? Ne yapmak gerekiyor ki; hem bebeğimiz hem de biz uyuyabilelim. Bebeğimiz neden bu kadar sık uyanıyor? Pek çok metod var, hangisini kullanmalıyım? Emzirmek, uyutmama engel mi? Ve daha neler neler. Kafamızda binlerce soru var değil mi? Gelin; bu soruları tartışalım, cevaplayalım. Yaşamınıza dokunalım…”

30 Ocak Cumartesi günü saat 11:00-13:00
saatleri arasında yapılacak olan eğitimin içeriği :

 Uyku Üzerine Genel Bilgilendirme
 Uyku Üzerine Pratik Bilgiler ve Soru/ Cevap

 Eğitim bedeli: 150 TL

Peki, kimdir Asu? Tanıyor musunuz? Asu kendini çok güzel anlatmış, gelin birlikte tanıyalım…

asuAsu 1977 doğumlu, biri dört buçuk yaşında, diğeri 20 aylık iki çocuk annesi…

Okumayı sevdi çocukken babasından görerek, sonra matematik sevdi dedesinden görerek… Hep mühendis olacağım dedi. T.E.D. Ankara Koleji’nden Matematik Bölümü’nden mezun oldu; kendini O.D.T.Ü Çevre Mühendisliği’nde buldu. O da yetmedi İngiltere’ye gitti; Yüksek Mühendis oldu.

İş yaşamında çok farklı kurumlarda çalıştı; Mühendis olarak başladığı kariyerinde; bir anda Finansçı’ya dönüşüverdi. Finans Kariyerinde en çok rakamların hikayesini sevdi. Bilgi Üniversitesi’nde MBA yaptı; tüm bunları yaparken de çocuğa vakit bulmadı.

33 yaşında hayatının aşkıyla karşılaştı, 3 ayda evlendi. İlk evlilik yıl dönümlerinde Zeynep vardı yaşamlarında. Kızına çok aşık oldu; sonra istedi ki bir çocuk daha olsun, Ömer giriverdi yaşamlarına. Çok disiplinli bir anne oldu. Ama çocukla kitapta yazanlar asla uyuşmadı… Gördü ki çocuk kendi karakteriyle doğuyor. Bir elin iki parmağı birbirine benzemez dediler; gerçekten benzemezmiş dedi… Ömer doğduğunda iki çocuk nasıl uyurmuş acaba derken; kendini bir kaos içinde buluverdi. Ömer ağlar, Zeynep uyanır. Zeynep ağlar, Ömer uyanır. Ne oldu acaba mışıl mışıl uyuyan Zeynep’e… Bu bir mesaj oldu… “Çocuklarla ilgili bir şey yapmak istiyorum” derken birden “Uyusun ki Büyüsün“ giriverdi hayatına. Yolculuğuna International Maternity & Parenting Institute ile başladı; “Hamilelerde ve Çocuklarda Uyku Danışmanlığı Sertifikasyonunu” tamamladı. Bu sertifikasyonun bir parçası olarak “Dr Harvey Karp Mahallenin En Mutlu Bebeği Eğitici Sertifikasyonunu” aldı… Alternatif yöntemlere merak sardı. Bunlar ile ilgili çeşitli eğitimlere katıldı. Halen yolculuğu devam ediyor. Infant Mental Health Programı’na dahil oldu…     

Aldığı eğitimler:

  • IMPI (International Maternity and Parenting Institute) Certified Maternity & Child Sleep Consultant Training Program
  • Harvey Karp Happiest Baby on the Block Educator certification
  • Adult & Child Sleep Alternative Tools Program
  • Introduction to Infant Mental Health (Ongoing)

 

 

 

 

 


İLGİLİ YAZILAR

BU GÖNDERİ İÇİN YORUMLAR KAPALIDIR

INSTAGRAM
Doula Esra Erkut Demiröz