BURADASINIZ

“Joker Anneler Kulübü” Cumartesi günü ...

“Joker Anneler Kulübü” Cumartesi günü seminerlerim

Sevgili çalışan anne adaylarının isyanlarına cevap vermek amacı ile Joker Anneler Kulübü Altunizade Mağazası etkinliklerimin günlerini ve saatlerini revize ettik… Seminer detayları aşağıda liste halinde, kayıt için www.joker.com.tr ‘den kulübe üye olmanız gerekiyor. Etkinlik hakkınız kalmadı ise lütfen benim seminerlerime katılım için bana mail (doulannesra@gmail.com)  atabilirsiniz veya Instagram‘ dan direkt mesaj gönderebilirsiniz…

24 EKİM CUMARTESİ 11:30

Doğum ağrısı ile nasıl baş ederim? Doğum nedir? Doğum ağrılı olmalı mı? Nefes, gevşeme ve imgeleme teknikleri. Ağrı ile baş etme yöntemleri Bedenimizdeki kaslar normal görevini yaparken ağrı hissetmezken, neden rahim kası görevini yaparken ağrı hissederiz. Ağrıyı biz mi yaratıyoruz? Zihnimizin çalışma şeklini anlayabilmek ağrısız doğum için çok önemlidir. Huzurlu ve rahat bir doğum için doğum sırasında kullanabileceğiniz bir takım yöntemleri öğrenme zamanı. Nefes çalışmaları ile doğumunuzu ağrısız karşılamaya hazır mısınız?

31 EKİM CUMARTESİ 11:30

Doğum tercihlerimi nasıl ve neye göre belirlemeliyim? Hastane rutinleri nelerdir? Doğumdan sonra sizi ve bebeğinizi hastanede neler bekler? Doğum konusundaki seçenekleriniz ve tercihleriniz neler olabilir?  Saygılı doğum nedir? Bebeğinizi nezaketle karşılamak Doğumunuz sırasında tercihlerinizi belirleyebilmek için aslında doğumu anlamak ve doğuma hazırlanmak gerekir. Doğumunuz sırasında istedikleriniz veya istemedikleriniz sizin tercihlerinizdir. Bu sebeple hastane rutinlerini anlamak önemlidir. Doğumdan sonra anne ve bebeği bir arada tutulmalıdır ve emzirme için limitsiz imkan tanınmalıdır. Bebeğinizi nezaketle, sevgi ile nasıl karşılamasınız?

7 KASIM CUMARTESİ 11:30

Doğumda müdahaleler nelerdir? Doğumda müdahaleler, sezaryen nedenleri, anne ve bebek dostu sezaryen Hastaneye girişinizden itibaren size uygulanma ihtimali olan tüm müdahaleleri öğreniyoruz. Bu müdahaleleri anlamak ve doktorunuz ile iletişim kurma, isteklerinizi paylaşma konusunda sizlere yardımcı oluyorum.

14 KASIM CUMARTESİ 11:30

Lohusalığım ile nasıl başa çıkabilirim? Lohusa döneminde neler yapmalısınız, neler yapmamalısınız? Bu dönemi huzurlu geçirebilmek için önemli ipuçları

Hep nasıl doğuracağımız konusu ile ilgileniriz. Peki, ya doğurduktan sonra hayat nasıl olacak? Lohusalık süreci çok önemli bir süreçtir bir kadının hayatında. Artık hamile olmayan ama henüz anne olduğunu idrak edemeyen kadının arada kalmışlığı, kafa karışıklığı… Lohusalık “artık” ile “henüz” arasında bir noktanın adı. Bir eşik aslında. Doğum yapmış annenin mahremiyeti doğum yaparken önemli olduğu kadar, doğum sonrasında da çok önemlidir.
Lohusalığınız sırasında beslenme, uyku ve dinlenme süreciniz hakkında sizlere tecrübeli bir lohusa olarak ipuçları vereceğim. Psikolojik olarak lohusalığımıza nasıl hazırlanmalıyız, detaylı olarak konuşacağız.

Bu arada Galleria Mağazası etkinliklerim Cuma günleri saat 14:00′ da… Kayıt için sürecini biliyorsunuz, etkinlik hakkınız bitti ise bana ulaşmanız yeterli….


İLGİLİ YAZILAR

BU GÖNDERİ İÇİN YORUMLAR KAPALIDIR

INSTAGRAM
DOULANNESRA