BURADASINIZ

Joker Anneler Kulubü ve Doğuma Hazırlık Seminerler...

Joker Anneler Kulubü ve Doğuma Hazırlık Seminerlerim

JokerAnnelerKulubu Joker Anneler Kulübü ile annelik artık daha da keyifli! Joker Anneler Kulübü’nde anneler uzmanlarla bir araya geliyor ve birçok uzman eşliğinde farklı etkinlikten ücretsiz faydalanabiliyor. Ben de bu uzmanlardan biriyim ve Ekim ayı boyunca yapacağım bedelsiz seminerlere katılabilirsiniz.

Seminerlere katılmak için Joker Anneler Kulübü’ ne üye olmanız yeterli. Bunun için  www.joker.com.tr adresinden kulübe üye olmanız ve katılmak istediğiniz etkinliği seçmeniz yeterli.

Farklı tarihlerdeki etkinliklerim şu şekilde:

Doğum nedir, nasıl doğururuz? Doğum nedir? Doğum nasıl başlar? Doğumun hormonları nelerdir? Kendiniz için en iyi doğum ortamını nasıl yaratırsınız? Doğumu anlayabilmek için, doğum yapan organımızı, fizyolojisini anlamak gereklidir. Rahminiz ve bebeğiniz bir uyum içinde çalışırken, siz onlara nasıl yardımcı olabilirsiniz? Doğumunuz sırasında vücudunuzda neler oluyor, hormonların doğuma etkisi nelerdir? Doğum sevişmek gibidir, doğurmak için mahrem bir alana ihtiyacınız vardır. Bulunduğunuz ortamın kalabalıktan uzak, sessiz hatta karanlık ve sıcak olması çok önemlidir. Doğum, sıcağı, karanlığı sever. İşte siz de bu doğum ortamını nasıl yaratabilirsiniz?

Doğum ağrısı ile nasıl baş ederim? Doğum nedir? Doğum ağrılı olmalı mı? Nefes, gevşeme ve imgeleme teknikleri. Ağrı ile baş etme yöntemleri Bedenimizdeki kaslar normal görevini yaparken ağrı hissetmezken, neden rahim kası görevini yaparken ağrı hissederiz. Ağrıyı biz mi yaratıyoruz? Zihnimizin çalışma şeklini anlayabilmek ağrısız doğum için çok önemlidir. Huzurlu ve rahat bir doğum için doğum sırasında kullanabileceğiniz bir takım yöntemleri öğrenme zamanı. Nefes çalışmaları ile doğumunuzu ağrısız karşılamaya hazır mısınız?

Doğum tercihlerimi nasıl ve neye göre belirlemeliyim? Hastane rutinleri nelerdir? Doğumdan sonra sizi ve bebeğinizi hastanede neler bekler? Doğum konusundaki seçenekleriniz ve tercihleriniz neler olabilir?  Saygılı doğum nedir? Bebeğinizi nezaketle karşılamak Doğumunuz sırasında tercihlerinizi belirleyebilmek için aslında doğumu anlamak ve doğuma hazırlanmak gerekir. Doğumunuz sırasında istedikleriniz veya istemedikleriniz sizin tercihlerinizdir. Bu sebeple hastane rutinlerini anlamak önemlidir. Doğumdan sonra anne ve bebeği bir arada tutulmalıdır ve emzirme için limitsiz imkan tanınmalıdır. Bebeğinizi nezaketle, sevgi ile nasıl karşılamasınız?

Doğumda müdahaleler nelerdir? Doğumda müdahaleler, sezaryen nedenleri, anne ve bebek dostu sezaryen Hastaneye girişinizden itibaren size uygulanma ihtimali olan tüm müdahaleleri öğreniyoruz. Bu müdahaleleri anlamak ve doktorunuz ile iletişim kurma, isteklerinizi paylaşma konusunda sizlere yardımcı oluyorum.

Lohusalığım ile nasıl başa çıkabilirim? Lohusa döneminde neler yapmalısınız, neler yapmamalısınız? Bu dönemi huzurlu geçirebilmek için önemli ipuçları

Hep nasıl doğuracağımız konusu ile ilgileniriz. Peki, ya doğurduktan sonra hayat nasıl olacak? Lohusalık süreci çok önemli bir süreçtir bir kadının hayatında. Artık hamile olmayan ama henüz anne olduğunu idrak edemeyen kadının arada kalmışlığı, kafa karışıklığı… Lohusalık “artık” ile “henüz” arasında bir noktanın adı. Bir eşik aslında. Doğum yapmış annenin mahremiyeti doğum yaparken önemli olduğu kadar, doğum sonrasında da çok önemlidir.
Lohusalığınız sırasında beslenme, uyku ve dinlenme süreciniz hakkında sizlere tecrübeli bir lohusa olarak ipuçları vereceğim. Psikolojik olarak lohusalığımıza nasıl hazırlanmalıyız, detaylı olarak konuşacağız.


BU GÖNDERİ İÇİN YORUMLAR KAPALIDIR

INSTAGRAM
Doula Esra Erkut Demiröz