Alerji ve DYSON

dyson-alerjenler

Derin’ in alerjisi ile geçen sene Mart ayında tanıştık. Anaokuluna başladığı ilk haftalarda bitmeyen burun akıntısı sebebi ile önce soluğu Kulak Burun Boğaz doktorumuz Hakan Yenice’ nin yanında aldık. Mevsim geçişi sebebi ile alerjinin de birleşmesiyle oluşan üst solunum yolu rahatsızlığı teşhisi koydu. Gerekli tedaviyi önerirken, bir de şöyle bir not düşmüştü. Alerjik yapılı bir çocuğunuz var, bu mevsimlerde standart ilaçlar almanız gerekli bir de evinizdeki elektrik süpürgesini değiştirirseniz iyi olur dediğini hala dün gibi hatırlıyorum. O klasik bildiğimiz, duyduğumuz ev akarlarını da huup diye içine çeken makinaların fiyatları bir hayli yüksekti. Konuyu çok dikkate almadım ve güne devam ettim. Sonra yaz geldi, Datça’ ya gittik. Ne alerji kaldı ne başka bir şey.y Derken aylar geçti, mevsimler gene değişti. Anaokuluna tam zamanlı başlaması ile birlikte bir sürü hastalıkla tanıştık. Bünyesinin alerjik olması sebebi ile de daha zor atlattık. Geniz eti ameliyatı ile sorunları çözmek için adım attık. Şansızlığımız ameliyattan üç gün sonra zatürreye yakalanmamız oldu. Hani geniz eti operasyonu ile daha az hastalanacaktı Derin? Neyse sonra sıra ile devam etti, velhasıl kış mevsimimiz zor geçti. Derken ilkbahar geldi ve alerji gene tavan yaptı. Geçen sene doktorumuzun bize ilettiği önerilerden biri geldi aklıma. “Elektrik süpürgesini değiştireceksin!” Biraz araştırma yapınca zaten karşınıza iyi olan marka çıkıyor. Size marka ve ürün ile ilgili yaptığım araştırmayı aktarmak istiyorum. Ayrıca 2016 yılının ilk altı ayına kadar para biriktirip, bir şekilde böylesi işlevi yüksek bir elektrik süpürgesine sahip olmak hedefimdir. Aslında bence ürün için elektrik süpürgesi demek ayıp olur.

İşte karşınızda | Dyson | Ömür boyu emiş gücünü hiç kaybetmeyen Dyson Cinetic™ DC52, toza karşı alerjisi olan astım hastaları ve çocuklu ailelerin dostu olarak hayatımızın sonuna kadar evimizde… 

Handa Akman’ dan aldığım bilgileri sizin için derledim…

Öncelikle evimizdeki alerjenler nelerdir?

Alerjiye karşı hep beraber!

Sizleri ürkütmek istemem ama insanların her gün 2 – 3 gram kadar deri pulu döktüğünü biliyor muydunuz? Ben de yeni öğrendim. Şöyle açıklayalım, bu haftada 28 gr yapar yani bir paket cips kadar! Ve bunlar da evimizdeki toz kenelerinin besinleridir. Bir fena olduk değil mi?

Son 5 yıl içinde yapılan araştırmalarda Türkiye’de hemen hemen her 4 çocuktan birinin alerjik hastalığa sahip olduğu ortaya çıkmış. Peki, ne yapacağız? Tabi ki ilk olarak yaşadığımız ortamı buna göre korumakla işe başlamalıyız.

alerjenlerin_etkileri

Ev ortamındaki tozun içerisinde bakteriler, küf hücreleri, toprak ve deri parçacıkları, polen ve sigara dumanı gibi alerjenler bulunur. İnsanlar haftada 28 gram yani bir paket cips kadar deri döker ve evimizdeki halının sadece bir metrekaresinde 1000 kadar toz akarı (mite) yatak ve mobilya döşemelerinizde, hatta perdelerinizde yaşar. Bir insanın yatağı ortalama olarak 10 bin toz akarı barındırır. Çoğu zaman gözle görülemeyecek kadar küçük olan bu parçacıkların bir araya gelmesi alerjiye neden olur. Ancak mikroskop altında görülebilecek kadar küçük olan ev tozu akarları, alerjiye duyarlı kişilerde hapşırma, öksürme ve burun akıntısına sebep olurken, özellikle çocuklarda yaşamı tehlikeye atan astım krizlerini tetikleyebilir.

biliyormusunuz

Bu ihtiyaçtan yola çıkan, inovasyonu ve fonksiyonelliği temsil eden teknolojinin öncüsü elektrikli süpürge markası Dyson, 2 özel ürünü ile bizlerin yanında.

 

Dyson Cinetic™ DC52

Dyson Cinetic™ DC52

Dyson DC62 Digital Slim

Dyson DC62 Digital Slim

Elektrikli süpürgesiyle alışılagelmiş makinelerden farklı bir vizyonla üretilen Dyson Cinetic™ DC52 ile sadece alerjiye karşı korunmuş olmayacaksınız, aynı zamanda toz torbası ve filtre bakım derdiniz de ortadan kalkacak.

Tozu, kiri ve mikroskobik partikülleri dahi ayrıştıran DC52, diğer süpürgeler gibi filtrelere ve toz torbalarına gereksinim duymuyor. 5 yıl yedek parça ve işçilik garantisine sahip DC52, patentli siklon teknolojisi sayesinde alerjenleri bile emiş gücü kaybetmeden yakalıyor. Daha temiz hava çıkışına sahip olan DC52 astım hastalarının ve çocuklu ailelerin için de oldukça ideal bir buluş.

Dyson DC62 Digital Slim ile sadece alerjiyi değil, dolaşan kabloları ve hantal süpürgeleri unutun.

post2

Son teknolojiyle tasarlanan ve kablolu süpürge kadar güçlü olan Dyson Digital Slim™ 20 dakika kesintisiz kullanım süresi ve sabit emiş gücü ile zemin, tavan ve ulaşılması zor yerlere yüksek manevra kabiliyeti ile kolaylıkla ulaşır.

Özellikle bu makine için geliştirilen V6 dijital motor, bataryadan daha fazla güç aldığı için cihazın emiş gücünü arttırır. Yeni yapılandırılmış olan motorlu başlık toz ve kirlerle her yüzeyde başa çıkar. Başlıktaki karbon fiber kıllar, statik elektriği azaltarak ince tozların sert zeminlerden toplanmasını sağlar. Sert naylon kıllar ise halıdan kiri temizler.

Küçük ve güçlü motorunun ağırlık merkezi bileğe yakın konumlandırıldığından zeminden tavana kadar zorlanmadan ulaşabilirsiniz. Hafif olan alüminyum borusunu çıkarıp merdiven, koltuk döşemeleri, otomobil gibi küçük alanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Duvara monte edilen şarj yuvası sayesinde yer kaplamaz.

 dyson

Şahsım adına ben çok etkilendim…  Sizlerin de sorusu olur ise;  Dyson’ ın iletişim kanalları:

iletisim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


BU GÖNDERİ İÇİN YORUMLAR KAPALIDIR

INSTAGRAM
Doula Esra Erkut Demiröz