Vialand Aile Boyu Eğlence

Geçtiğimiz hafta sonu havanında güneşli olmasını fırsat bilerek ailecek Vialand’ e gittik. Öncelikle inanılmaz büyük bir arazi üzerine kurulu olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. 100 futbol sahası büyüklüğünde,  120.000 metrekare imiş, düşünebiliyor musunuz? Bu arada Vialand bir tema parkı, aynı zamanda içinde AVM,  gösteri merkezi var. Tam anlamı ile bir eğlence, alışveriş kompleksi.

Vialand içine girer girmez, “ATLI KARINCA” ile karşılaşıyorsunuz. Derin iki kere bindi; bir girişte, diğeri de çıkışta. Ben de çok severdim küçükken…. Bu sebeple ilkinde ben de eşlik ettim kendisine.

 

image_00006

İlerlemeye devam ettikçe kulağınıza çığlık sesleri geliyor, ve evet karşınızda dünyanın en iyi 4. Roller Coaster’ ı “NEFESKESEN“. Üç saniyede 110 km’yi aşan hızıyla çığlık atmamak mümkün mü? Ben elbette binmedim ama eşim büyük bir zevkle bindi. İndiğinde söylediği tek şey;  “Mükemmeldi, ve çığlık atmamak mümkün değildi.”

Derin en çok “DORA VE DIEGO’ NUN MACERALARI” ünitesini sevdi. 4D formatında ıslak bir eğlence 🙂

Minik kaşif Dora’nın sınır tanımayan seyahatleri, önüne çıkan her engeli kolayca aşabilmesi hiç bu kadar heyecanlı olmamıştı.

Bu arada tema parkın içinde birden kendinizi cumbalı evlerin ortasında bulabilirsiniz. İstanbul’un o cumbalı evleri, çeşmeleri, şık mimarisi ile dükkânları arasında dolaşmaya başlıyorsunuz.

image_00012  image_00014 image_00015 image_00016

 

Olmypia Sirki’ ni de izlemeden sakın ayrılmayın. Muhteşem sahne şovları, sihirbazlık gösterileri , çelik ip üstünde denge oyunları, palyaçolar, muhteşem akrobasi gösterileri, Brezilya’dan gelen ünlü jonglorün inanılmaz gösterisini kaçırmayın. Bizim aile ilgi ile izledi..

image_00001

asklarim

Tema parka gittiğimizde saat öğlen 13:45 idi, ayrıldığımızda ise saat 19:00′ u gösteriyordu. En başında da dediğim gibi eğlencenin yanı sıra, yemek yiyebileceğiniz ve alışveriş yapabileceğiniz bir açık AVM var. Açık AVM fikri inanılmaz güzel ama burası daha bir hoşuma gitti. Sanırım alanın genişliğinden olsa gerek. Hem eğlendik, hem yemek yedik. Bu arada teme park 10:00-18:00 saatleri arasında açık; AVM ise 10:00-22:00 saatleri arasında.

EgitimDuyuru_FBook

Biz bazı ünitelere binemedik sebebi ise bazı kuralların olması. Gitmeden önce okumanızı tavsiye ederim, çocuğunuzun yaşı önemli olduğu gibi boyu da önemli. Kurallar için ilgili bağlantı burada.

Hazır artık bahar güneşi kendini göstermişken size de tavsiye ederiz Vialand‘ e gitmeyi. Üniteler hakkında bilgi almak isterseniz de Vialand’ in sayfasına bakmanız yeterli.


BU GÖNDERİ İÇİN YORUMLAR KAPALIDIR

INSTAGRAM
Doula Esra Erkut Demiröz