Uykusuz Bebek=Uykusuz Anne

Anne olunca anlıyorsun, bir uyumayan bebek/çocuk, bir de yemek yemeyen bebek/çocuk zor iş. Kızım Derin çok zor uyurdu, özellikle gündüz uyumak istemezdi. Gündüz uykularını düzene sokmak için neler neler yaptım, ama ne yapsam ilk bir yıl boyunca gündüz çok verimli uyumasını sağlayamadım. Bir yaşına gelince de gündüz uykusunu bir sefere indirince sorun çözüldü. Öğlen yemek sonrası neredeyse üç saat boyunca uyurdu, akşam da uykuya dalması sorun olmazdı. Anlayacağınız benim ki bir yaşına kadar uyumayan bebekti…

Harvey Karp’ ı bilirsiniz, yeni kitabı tam da bebeğinde uyku problemi olan anneler için yazılmış. Kitabın tanıtım bülteninde kitap şu şekilde anlatılıyor;

MAHALLENİN EN MUTLU BEBEĞİNİN UYKU KİTABI

Tüm dünyada en çok okunan ve güvenilen çocuk doktorundan 5 yaş altındaki tüm çocuklar için Nazik ve Basit teknikler!

Milyonlarca harika ebeveyn birazcık uyku için dua ediyor. Siz de onlardan biriyseniz amacınıza ulaşmanıza az kaldı…

Tek yapmanız gereken bu seti elinize almak!

* Bebeğinizin gün içindeki uykusunu azaltmak ve gece uykusunu artırmak için çocuğunuzun günlük takvimini nasıl ayarlamalısınız?

* Bebeğinizin sadece birkaç gün içinde, geceleri bir-iki saat fazladan uyumasına yardımcı olmak için uyku ipuçlarını nasıl kullanmalısınız?

* “Uyku vakti” savaşlarını nasıl etkisiz hale getirebilirsiniz ve “göz açıp kapayacak kadar ortadan kaybolma” yaklaşımını kullanarak ufaklığınızın daha hızlı uykuya dalmasına nasıl yardımcı olursunuz?

* Dr. Karp tarafından binlerce ailede denenmiş ve gece yarsı çığlıklarını kısa bir süre içinde uzun uykulara dönüştürebilen çok sayıda kusursuz ipucu, elinizde tuttuğunuz mucizevî kitabın sayfaları arasında siz uykusuz ebeveynlerin hayatını kolaylaştırmak için bekliyor!

Taze annelere ve anne adaylarına tavsiyem kitabı okuyun. Çok sevdiğim blogger arkadaşım Müge Öztürk tam da ikinci bebeğini kucağına almışken kitap ile tanıştı ve bloğunda çok da güzel anlattı. Kitabı almadan önce okumanızı tavsiye ederim.

Son söz olarak Harvey Karp seni seviyoruz, Gün Yayıncılık’ a da teşekkür ediyoruz.

 


İLGİLİ YAZILAR

BU GÖNDERİ İÇİN YORUMLAR KAPALIDIR

INSTAGRAM
Doula Esra Erkut Demiröz