BURADASINIZ

Burt’s Bees (Burt’ün Arıları) 30. yaşı...

Burt’s Bees (Burt’ün Arıları) 30. yaşını kutluyor.

Hep söylerim, kızım Derin’e kullanacağım kozmetikler için önce bir ön araştırma yaparım. Environmental Work Group sayfasından ürünün içeriklerini ve zarar puanını muhakkak kontrol ederim. Amacım içinde sadece paraben olup olmamasını kontrol etmek değildir, paraben dışında daha başka zararlı içerik var mı bakarım, ona göre satın alır ve kullanırım.

Derin’ inim ilk günden beri yumuşacık, pürüzsüz tenine kullandığım nadir ürünlerden biridir Burt’s Bees. Bu sevdiğim, güvendiğim ürün için sizlere harika bir bilgilendirme hazırladım.

bebekmasajı

Burt’s Bees Asla Hayvanlar Üzerinde Test Edilmiyor!

 • Burt’s Bees ürünlerini hiçbir şekilde hayvanlar üzerinde test etmiyor.
 • Doğal Ürünler Birliği (Natural Products Association) tarafından doğallığı tescillenen Burt’s Bees, asla insan sağlığına zararlı maddeler içermiyor.
 • Ürün ambalajlarında gerçek doğallık yüzdeleri tam olarak belirtiliyor.
 • Ürün ambalajlarını geri dönüşümlü malzemelerden üretiyor ve üretim sonucunda çevreye hiçbir kimyasal atık bırakmıyor.
 • Topluma ve çevreye katkı sağlamak adına, arıların neslini devam ettirmekten, ihtiyaç sahibi insanlara yardıma kadar birçok sosyal sorumluluk projesini destekliyor.

*IRI (Information Resources Inc.) Amerikan Gıda, İlaç ve Büyük Perakendeciler (Wal-Mart hariç) 2011 yılı verilerine dayanmaktadır.

Burt’s Bees Ürünleri;

Paraben, silikon, kimyasal güneş koruyucu, yapay boya, petrokimyasal, ftalat gibi insan sağlığına zararlı maddeler içermez!

 

bee

Bu arada Burt’s Bees diyor ki;

Sayılarla Çok Daha İyi Bir Dünya

Bizler doğal ürün bağımlısıyız, matematik dahisi değil. Ama bu bizim bazı çekici istatistiksel bilgileri sevmediğimiz anlamına gelmiyor. Aşağıdaki önemli rakamlar doğaya olan aşkımızı dünyaya nasıl yaydığımızı gösteriyor.

29 Burt’s Bees’in ürünlerini hayvanlar üzerinde test etmediği yıl sayısı (yani kurulduğumuz günden bu yana)

690 2008 yılından beri 3 tesisimizden katı atık sahasına götürülmek yerine gübreye dönüştürülen maddelerin ton cinsinden ağırlığı

185,000 Burt’s Bees’in 2002 yılında Maine Ormanından doğayı koruma amaçlı aldığı dönüm miktarı

2 Geçen yıl her bir Burt’s Bees Dudak Bakım Kremi satışı arasında geçen yaklaşık saniye

1 Fark yaratmak için gereken insan sayısı. Tekrar kullanılabilir su şişesi taşımak veya birisi için barınacak bir yer bulmak. Alışkanlıklarınız her ne ise Dünyayı ve çevremizdeki insanları etkiler. Daha temiz ve daha mutlu bir gezegen için siz de bize katılın.

5,000 Çalışanların her yıl gönüllü işlere harcadığı ortalama saat

10 The Greater Good Vakfı aracılığı ile bağışlanan online satışların yüzdesi

2,839,059 1 yılda üretim sürecinde yeniden kullanılarak tasarruf edilen litre su

0 Üretim tesisimizden katı atık sahasına götürülen katık miktarı

Kim mi bu Burt’s Bees?

BEE13128_30th_LOGO_Distressed_Box_K1984 yılının Eylül ayında ressam Roxanne ve arı yetiştiricisi Burt Shavitz’in hoş bir tesadüf sonucu yollarının kesişmesiyle başlayan bu çok doğal hikaye bugün 30. yılını kutluyor!

Burt Shavitz, doğal sağlık ve güzellik sektörünün lider markası Burt’s Bees’in kurucu ortağı. Burt’s Bees, Burt’ün Arıları anlamına geliyor. Markaya adını ve yüzünü veren bu esrarengiz adamı daha yakından tanıyalım.

Kadınlara hitap eden güzellik sektöründe üzerinde sakallı bir adamın resmi olan markayı kim almak ister ki? Pembenin, ışıltının hakim olduğu raflarda üzerinde sakallarıyla bize bakan işte bu adam; arı kovanındaki balmumu, sarı kamyonu ve doğaya olan derin saygısıyla Burt’s Bees markasını bugünlere getiren o kişi.

Amerika’nın Maine eyaletinde bulunan Sebago gölündeki Tahako Kampına 1948 yılında katılmasıyla birlikte doğaya aşık olmuş Burt. Fakat 1970 yılının ortalarına kadar bir daha uğramamış Maine’e. Üniversiteyi bitirdikten sonra Amerikan ordusuna katılarak Almanya’ya gitmiş ve orduda fotoğrafçılık yapmış.

oil1960 yılında görevini tamamlayıp, New York’a dönünce kariyerine foto muhabir olarak başlayan Burt, sık sık Time Life’a çektiği fotoğraflarla dergiye katkıda bulunmuş. Dönemin toplumsal hareketlerine katılarak ünlü Amerikan siyaset adamı ve zencilerin hak savunucusu Malcom X ve ABD’nin başkanı John F.Kennedy’yi fotoğraflayan Burt, 1970 yılında Central Park’da ilk defa gerçekleştirilen Dünya Günü kutlamalarına katılmış.

1970’li yılların başında hava kirliliğinin çevresel etkileri üzerine eğitim almak için Hudson River Valley kuruluşuna burs başvurusunda bulunmuş. İşte burada Burt’e ilk arı kovanını veren usta arı yetirticisiyle tanışmış. 1970’lerin ortalarında arılarıyla birlikte Maine’de bir kasabaya taşınan Burt, burada arıcılığa başlamış.

Kendi restore ettiği hindi kümesinde elektriksiz ve çok az eşyayla yaşayan Burt, kendi arılarından elde ettiği balı, ilgi çeksin diye sarıya boyadığı üstü açık kamyonunda satmaya başlamış. 1980’li yılların başında San Francisco’dan Maine’e taşınan grafiker ve çocuğuna tek başına büyüten Roxanne Quimby ile tanışan Burt’ün asıl hikayesi burada başlıyor işte…

BShavitz_105

Burt ile birlikte arılar ve balla uğraşmaya başlayan Roxanne fazlasıyla biriken balmumlarını fark eder. Birlikte Burt’ün arıları sayesinde balmumundan mum ve ev için gereken diğer malzemeleri yapmaya başlayan ikili, Burt’s Bees markasını yaratırlar.

1998’de yıllık satışları 8 milyon $’ı aşmış ve ürün grubunda mevcut olan 150’den fazla ürün Whole Foods Market ve Cracker Barrel gibi Amerika’nın ünlü mağaza zincirleri dahil 4.000’den fazla mağazada satılmaya başlar. Hızlı büyümenin göstergesi olarak kısa sürede İngiltere, Avustralya ve Japonya gibi ülkelerde satış ağına katılır.

BB13_Day_2_0648

Burt’s Bees, Amerika’da doğal ürünlere verilen ve ürünlerin doğallığın katı koşullarını karşıladığının sertifikası olan Doğallık Standartları’nın belirlenmesinde büyük bir rol oynar. Doğallık Standartları’nın duyurusu, başını aktris Julian Moore’un çektiği 45.000 tüketicinin desteğini toplar. Burt şimdi emekli, artık arıcılık yapmıyor ama markasını 30 yıl önce yarattığı, o aynı evde yaşıyor. O, toplumsal bilince sahip gerçek bir doğasever. Doğaya olan derin saygısı ve inancı, alçakgönüllü, doğayla iç içe yaşamı bugün Burt’s Bees markasının ne için var olduğunu kanıtlıyor.

 

İyi ki varsın Burt 🙂

Şimdi gelelim en güzel bölüme; aşağıda detaylarını vermiş olduğum Burt’s Bees Türkiye’ nin sosyal medya hesaplarını takibe alan, sonra bu yazının altına yorum bırakan ilk 5 kişi Anne ve Bebek Tanışma kitine sahip olacak. Katılmak için son tarih 25 Ekim Cumartesi 10:00…

Bol şans!

 

Twitter: https://twitter.com/BurtsBeestr
Instragram:  Burtsbeesturkiye
Facebook: https://www.facebook.com/BurtsBeesTurkiye

 


 1. Esra ERDÖL

  23 Ekim

  Merhaba.
  Öncelikle Burt’s Bees hakkındakı blgi için tesekkurler. Ben lip balm’dan ibaret zannediyordum 🙂
  Tüm hesaplarını takibe aldım. ve umarım şanslı kişilerden biri olurum,2.bebeğimi beklediğimden güzel bir doğum hediyesi olucaktır bana.
  Esra ERDÖL
  esraerdol@gmail.com

  Teşekkürler,,

 2. selin

  24 Ekim

  Facebooktan beğendim.. ilk bebeğimi bekliyorum ve doğuma az bir zaman kaldı umarım beni çok mutlu edecek bir hediye kazanabilirim bu doğal içerikten 🙂 teşekkürler bilgiler için de Esra hanım .. selin ünaldı selinkockar@gmail.com

 3. gulinnozz

  24 Ekim

  duyduğum ama denemediğim bir markaydı ,takibe aldım,şanslı olalım umarım

 4. Aysel PARMAK

  24 Ekim

  Onu gördüğümde tüm yorgunluğumu unutturan biricik torunum için katılıyorum.
  Teşekkür Ederim. Aysel parmak ayselparmak34@gmail.com

 5. dilber yalçin

  25 Ekim

  Bebegimin sansina katiliyorum. Guvenilir bir marka oldugunu biliyorum. En onemlisi hayvanlar uzerinde deney yapmamasi.sevgiler
  Dilber Yalcin
  dreamofpower51@gmail.com

 6. Gözde Altunbaş

  27 Ekim

  Merhaba,
  Minik kızımın gelişine hazırlık yaptığım şu zamanlarda şanslılardan biri de ben olurum umarım. Ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim Mama Bee çatlak kreminden çok memnunum, henüz hiç çatlağım yok inşallah olmadan da tamamlarım hamilelik sürecimi.

  Instagram ve twitterda kullanıcı adım gozde_altunbas, facebookda da Gözde Altunbaş kullanıcı adım ile takibe aldım.

  Sevgiler ^.^
  Gözde Yaşar Altunbaş
  gozdeanne@gmail.com

INSTAGRAM
Doula Esra Erkut Demiröz